godo

Przedszkole Publiczne Nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach

25.11.2017 - Urodziny Pluszowego Misia

W miniony piątek, jak co roku obchodziliśmy urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia – pluszaka. Przybyły misie: małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, szare itd. A każdy był śliczny i wyjątkowy.

Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat. To nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich przyjaciołach: jak mają na imię, w co najchętniej się z nimi bawią, co robią kiedy ich miś jest smutny. W tym uroczystym dniu czekało na dzieci i ich przytulanki wiele atrakcji. Poznały historię powstania pierwszej pluszowej zabawki, uczestniczyły w quizie, w którym rozpoznawały misie z różnych bajek, w zabawach ruchowych, plastycznych czy misiowych tańcach. Dzieci wysłuchały też ciekawostek z życia niedźwiedzi brunatnych i polarnych oraz obejrzały bajki o przygodach znanych Misiów. 

Ten dzień w przedszkolu pełen był radości oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej frajdy sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

  • DSC06478.JPG
  • DSC06480.JPG
  • DSC06484.JPG
  • DSC06492.JPG


Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak

postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...

                                                                       

                                                                                              Robert Fulghum