Wszywki alkoholowe – co się dzieje, gdy pijesz alkohol? Nazwa „wszywka alkoholowa” pochodzi od sposobu podania leku. Lek jest wszyty w ciało pacjenta. Najczęściej stosowaną substancją czynną w leczeniu alkoholizmu jest esperal. Tabletki Esperal podawane są osobom uzależnionym przez chirurga, który nacina skórę i aplikuje lek na głębokość od 4 do 10 centymetrów. Najczęściej leczone miejsca to skóra pod łopatkami lub pośladki.
Jak działa Esperal?
Osoby decydujące się na leczenie alkoholowe muszą zrozumieć, jak działa disulfiram (potocznie zwany esperalem). Działanie tej substancji czynnej ma wywołać depresję, a często nawet odrazę do produktów alkoholowych. Do takich produktów należą nie tylko napoje wysokoprocentowe, ale nawet słodycze z dodatkiem alkoholu. Dzieje się tak dlatego, że Esperal celowo ingeruje w wątrobę, która normalnie wytwarza w organizmie odpowiednią ilość substancji odpowiedzialnej za trawienie alkoholu. Po tzw. szwach esperalnych wątroba wydziela tylko niewielkie ilości tej substancji.
Wszywki alkoholowe Esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ sprawiają, że uzależnieni nienawidzą alkoholu, ale nie wyleczy to automatycznie osoby z uzależnienia. To tylko impuls świadomości, który ma pomóc w walce z chorobą. I często działa, ponieważ niechęć do alkoholu wzrasta, jeśli ktoś bierze produkt. Efekt zmieszania esperalu z alkoholem może całkowicie wyeliminować chęć ponownego kontaktu z produktami alkoholowymi.
Co dzieje się po wypiciu?
Skuteczność terapii alkoholowej zależy nie tylko od podjęcia decyzji o leczeniu uzależnienia od alkoholu i rozpoczęcia leczenia. Czynnikami decydującymi o sukcesie w walce z nałogiem są decyzje i samozaparcie. Czasami uzależniony nie może już nad sobą zapanować i sięga po drinka. W takim przypadku powinny pomóc wszywki alkoholowe. Nie tylko powoduje to, że osoba czuje wstręt na samą myśl o piciu, ale jeśli już to robi, odczuwa nieprzyjemne skutki. Efekty te zachodzą właśnie poprzez zapobieganie wydzielaniu odpowiednich substancji, których wątroba potrzebuje do trawienia alkoholu. Oznacza to, że taka osoba odczuje efekty zbliżone do tzw. kaca niemal natychmiast po spożyciu nawet najmniejszej ilości produktu alkoholowego. Są jednak znacznie potężniejsze i może ich być znacznie więcej.
Możliwe skutki to np. ból głowy, zawroty głowy, nagłe podskoki lub spadek ciśnienia krwi, wymioty. Czasami występuje silna reakcja na połączenie alkoholu i lekarstw, która powoduje drgawki ciała i jest trudna do zatrzymania. Efekt ten utrzymuje się do dziesięciu godzin. Ma to na celu odstraszenie potencjalnych narkomanów od ponownego kontaktu z alkoholem. Ponadto Esperal w połączeniu z alkoholem może spowodować poważne zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu oraz uszkodzenie wielu ważnych dla życia narządów. To może nawet doprowadzić do śmierci. Dlatego nie wolno łączyć tych dwóch rzeczy.
Kiedy nie należy stosować zabiegu?
Jednak nie każdy, kto ma nadzieję na wyleczenie z choroby, skorzysta z wszycia Esperalu w swoje ciało. Są to przede wszystkim kobiety w ciąży, osoby z marskością wątroby czy schizofrenią. Ta reakcja na terapię alkoholową może być również bardzo niebezpieczna dla osób z problemami z sercem.
Ceny
Koszt wszywki alkoholowej wykonanej przez specjalistę nie jest minimalny, a jej wykonanie najczęściej odbywa się w domu pacjenta. W zależności od miasta, w którym wykonywany jest zabieg oraz odległości, jaką chirurg ma do pokonania, cena waha się od 700 do 1200 zł. Pomimo tego, że sam tablet kosztuje około 70 zł, reszta to kłopot lekarza i praca, którą wykonuje.
Ośrodek zamknięty
Jednym z najlepszych pomysłów, jaki można zastosować w połączeniu z leczeniem alkoholowym wszywkami alkoholowymi Esperal, jest umieszczenie pacjenta w zamkniętej placówce odwykowej. W takim miejscu przebywa wiele osób z podobnymi problemami, dzięki czemu mogą wymieniać się doświadczeniami i wzajemnie się wspierać. Ponadto osoby uzależnione odkryją, że wiele osób wokół nich ma dokładnie takie same doświadczenia, co da im poczucie bezpieczeństwa, współpracy i bycia zrozumianym przez innych. To ostatnie w rzeczywistości nie zawsze jest dostępne od najbliższych, ponieważ nie przeszli przez to samo. W takim ośrodku pracuje zespół lekarzy i specjalistów, którzy wiedzą, czego potrzebują alkoholicy, aby uwolnić się od nękającego ich nałogu. Dlatego ośrodki zamknięte są doskonałym rozwiązaniem w walce z narkomanią u ludzi.
Odoklinika esperal Poznań |
Lęborska 47 |
60-431 Poznań |
515008059 |
www.odoklinika.pl |