Ile zarabia gabinet kosmetyczny?
Kategorie:

Ile zarabia gabinet kosmetyczny?

Ile zarabia gabinet kosmetyczny? Otwarcie gabinetu kosmetycznego to marzenie wielu kobiet, które lubią dbać o urodę. Niemniej jednak pociąga to za sobą spore koszty, a także wymaga posiadania niemałych umiejętności. Pozostaje jeszcze kwestia, ile może zarobić salon kosmetyczny? Odpowiadamy. 

Niskie zarobki na początku

Początek prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej zwykle oznacza duże koszty i małe zyski. Niestety, na początku musimy wydatkować sporo pieniędzy, chociażby na wyposażenie gabinetu kosmetycznego. Musimy więc liczyć się z tym, że przez pierwszych kilka miesięcy będziemy odnotowywać straty, a nie zyski. Zawsze musimy bowiem ponosić pewne koszty stałe, taki jak czynsz, ogrzewanie, woda czy pensje pracowników. Oczywiście na początku nie musimy nikogo zatrudniać – możemy same świadczyć podstawowe usługi. Z czasem, gdy gabinet zacznie zarabiać, możemy rozszerzyć ofertę. Ile możemy zarobić w początkowej fazie działalności? Generalnie wszystko zależy od tego, jaką cenę zabiegów ustalimy. Zwykle salony kosmetyczne zaczynają od stosunkowo niskich cen, aby przyciągnąć klientów. Dlatego też musimy liczyć się z tym, że na początku do interesu trzeba będzie nieco dołożyć. A ile taka sytuacja może trwać? Ostatecznie każdy chciałby w końcu zacząć zarabiać, a nie tylko liczyć straty. Ekonomiści przyjmują, że przez około pół roku od dnia założenia działalności gospodarczej musimy liczyć się z potencjalnymi stratami. Niemniej jednak po tym czasie powinniśmy już zacząć zarabiać. Jeżeli do roku nie odnotujemy zysków, to działalność powinniśmy po prostu zamknąć. Na szczęście usługi kosmetyczne cieszą się tak dużą popularnością, że taki krok z pewnością nie będzie konieczny. Wystarczy tylko zadbać o dobrą reklamę i pozyskać klientów.

Ile zarobi właściciel salonu?

Zarobki salonu kosmetycznego tak naprawdę zależą od tego, jakie usługi oferujemy i w jakich cenach. Im dłużej salon jest otwarty, tym więcej klientów może przyjąć. Niektóre z nich czynne są aż do 22, a zaczynają swoją pracę o 8 rano. Pamiętajmy jednak, że przy takich godzinach otwarcia w salonie muszą być zatrudnieni pracownicy. Jedna osoba nie da bowiem rady pracować przez cały dzień. Obecnie salony kosmetyczne oferują klientom pielęgnację dłoni i paznokci, w tym manicure hybrydowy. Koszt takiego manicure wynosi mniej więcej 80 zł. Popularną usługą jest również depilacja woskiem, która może kosztować od 20 zł do nawet 150 zł. Wszystko zależy od partii ciała, jaką klient chce wydepilować. Następnie klienci mogą udać się na regulację brwi, doklejanie rzęs lub oczyszczanie twarzy. Ile zarabia gabinet kosmetyczny?Ceny tych zabiegów wynoszą od 30 zł do nawet 200 zł. Kolejno salony oferują również usługi podologiczne w cenie minimum 100 zł. W ofercie niektórych salonów można znaleźć nawet masaże w cenie minimum 100 zł za godzinę. Oznacza to, że salon kosmetyczny w godzinę jest w stanie zarobić około 100 zł. Tańsze usługi wykonuje się szybciej, zatem można w godzinę obsłużyć więcej klientów. Jeśli taki salon jest czynny przez 10 godzin dziennie, to jeden pracownik zarabia 800 zł na dzień (w normalnym systemie pracy pracownik świadczy usługi przez 8 godzin). W tydzień jest on w stanie zarobić nawet 4000 zł, co w miesiącu daje 16 000 zł. Jeśli takich pracowników mamy 3, to zarobki salonu sięgają prawie 50 000 zł miesięcznie. Nie są to jednak czyste zyski. Musimy jeszcze odliczyć koszty prowadzenia działalności. Na wynagrodzenia pracowników średnio wydamy około 15 000 zł, koszty stałe i zmienne – nawet do 15 000 zł, a czasem więcej. Oznacza to, że dla właściciela pozostaje około 20 000 zł miesięcznie, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem. W obliczeniach przyjęliśmy, że każdy pracownik wykonuje obowiązki, a więc zarabia dla salonu, przez 8 godzin dziennie. Najczęściej jednak klienci odwołują wizyty lub pracownicy mają tak zwane okienka, gdy nikt akurat się nie zapisze. Oznacza to, że realnie salon jest w stanie zarobić mniej więcej połowę z kwoty 20 000 zł, czyli 10 000 zł. Ten wynik i tak powinien być zadowalający. Osiągają go bowiem salony, które działają naprawdę długo na rynku.

Zobacz również:

Jak zwiększyć zyski?

Właściciele salonów kosmetycznych zastanawiają się, jak zwiększyć swoje zyski. Możemy zatrudnić dodatkowego pracownika, jeśli tylko mamy wystarczająco dużo klientów. Możemy również zadbać o odpowiednią reklamę, aby tych klientów pozyskać. Doskonałym rozwiązaniem jest zwiększenie swojej oferty, na przykład o usługi, które nie są dostępne na lokalnym rynku. Co więcej, możemy również rozszerzyć liczbę godzin, w jakich klienci mogą odwiedzać salon. Często klienci skarżą się, że salony kosmetyczne są nieczynne w godzinach wieczornych, gdy oni mają czas, aby je odwiedzić. Dobrze prosperujące salony są otwarte także w weekendy, a przynajmniej w sobotę. Pozwoli to obsłużyć więcej klientów, a co za tym idzie zarobić więcej. Pamiętajmy jednak, że duże zyski osiąga się z czasem. Nie liczmy więc na to, że zarobimy szybko duże ilości pieniędzy. Najczęściej salon musi działać kilka lat na rynku, aby osiągać naprawdę wysokie zyski miesięczne.