godo

Przedszkole Publiczne Nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach

02.05.2018 - Dzień Flagi

„Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”...

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu dnia 27 kwietnia. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Gospodarze spotkania z okazji Dnia Flagi - dzieci 5,6-letnie z grupy V, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały krótką prezentację. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wyruszyły w ,,pociągach” w podróż po Polsce z piosenką ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”...

 

  • DSC06478.JPG
  • DSC06480.JPG
  • DSC06484.JPG
  • DSC06492.JPG


Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak

postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...

                                                                       

                                                                                              Robert Fulghum