godo

Przedszkole Publiczne Nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach

14.05.2018 - Wycieczka do Skansenu Jeziorak w Zaborsku

W słoneczny poniedziałkowy poranek dzieci z grupy III i V pod opieką swoich i pań i chętnych rodziców, wybrały się na wycieczkę do Skansenu Jeziorak w malowniczej wsi Zaborsko. Skansen powstał w celu prezentacji miejscowego rzemiosła, historii, sztuki i obyczajów związanych z tradycjami lokalnymi.

Zwiedzanie rozpoczęło się od największej atrakcji "zabawy w piekarza" przy wspólnym stole. Dzieci otrzymały bryły drożdżowego ciasta i zaczęła się ciekawa praca. Przedszkolaki z radością tworzyły z pachnącego ciasta: rogale, bułeczki, ciasteczka i różne fantazyjne formy, jakie podpowiadała im własna pomysłowość. Radosna twórczość pochłonęła dzieci bez reszty, a mąka bieliła im ręce…

Radości i atrakcjom nie było końca. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały wiosenne obrazki akwarelą  na drewnianych deseczkach. Nie zabrakło wspólnego śpiewu oraz zabaw ruchowych, a także swobodnych zabaw na placu pełnym ciekawych miejsc, przedmiotów i rekwizytów. Największym zainteresowaniem cieszyły się: chatka oraz kuter rybacki. Na koniec pobytu przedszkolaki zajadały się pyszną pieczoną na ognisku kiełbaską przygotowaną przez gospodarzy specjalnie na ich przyjazd. Na rodziców czekała kawa, herbata oraz pyszne domowe ciasto. 

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę, która była prawdziwą radością oraz niezwykle pouczającą i smaczną lekcją. Szczególne podziękowania składamy także rodzicom, za pomoc i zaangażowanie w organizacji wyjazdu.

 

  • DSC06478.JPG
  • DSC06480.JPG
  • DSC06484.JPG
  • DSC06492.JPG


Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak

postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...

                                                                       

                                                                                              Robert Fulghum