godo

Przedszkole Publiczne Nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach

27.03.2019 Przedszkolny Przegląd Utworów Patriotycznych

 „Przybyli Ułani”, ,,Płynie Wisła”, „Kwiaty Polskie”, „Zasiali górale” te i inne utwory patriotyczne rozbrzmiały w środę 27 marca w naszym przedszkolu na Przedszkolnym Przeglądzie Utworów Patriotycznych.

Uroczystość miała na celu wspieranie wychowania patriotycznego poprzez różne formy aktywności, jak również kształtowanie osobowości Polaka- współczesnego patrioty. Wśród występujących mogliśmy zobaczyć dzieci z grupy IV i V naszego przedszkola oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Brzezinie. Spotkanie miało także charakter dydaktyczny. Przedszkolaki dowiedziały się jaką rolę pełniły utwory patriotyczne, poznały ważne elementy historii Ojczyzny. Podczas zabawy z mapą dzieci wskazały cztery charakterystyczne krajobrazy Polski oraz samodzielnie oznaczyły Pyrzyce, Warszawę i najdłuższą rzekę- Wisłę. Przedszkolaki podróżowały pociągiem, który przemierzał nasz piękny kraj od morza aż po góry. Melodia Ryszarda Rynkowskiego posłużyła jako przerywnik a także zachęta dla młodych wykonawców. Na zakończenie przeglądu każda z grup otrzymała pamiątkowe dyplomy i upominki. Doskonała prezentacja, piękne stroje, żywa reakcja publiczności sprawiły, że wydarzenie to stało się pięknym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników. Gratulujemy i dziękujemy dzieciom oraz ich nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uroczystości.

  • DSC06478.JPG
  • DSC06480.JPG
  • DSC06484.JPG
  • DSC06492.JPG


Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak

postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...

                                                                       

                                                                                              Robert Fulghum