godo

Przedszkole Publiczne Nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach

23.04.2019 Dzień Ziemi

Dnia 23 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto.

W tym dniu królowały w przedszkolu kolory ziemi, dzieci ubrane były na zielono, niebiesko i żółto.  Odwiedziła nas również "Dama Ziemia”, która zachęcała wszystkie dzieci do dbania o środowisko. Przeprowadziła z przedszkolakami rozmowę na temat ochrony przyrody. Przypomnieliśmy sobie kolory pojemników oraz co można a czego nie można do nich wrzucać. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę wrzucając śmieci z naszego placu do odpowiednich worków. Następnie grupy 5 i 6-latków brały udział w quizie ekologicznym oraz rozwiązywały krzyżówki.  Wszyscy znali bardzo dobrze odpowiedzi na pytania i byli niezmiernie aktywni. Kolejnym punktem była prezentacja przez grupy swoich haseł, transparentów ekologicznych oraz piosenki "Ziemia wyspa zielona’’. Po części dydaktycznej udaliśmy się na świeże powietrze aby w otoczeniu naszego przedszkola zasadzić kwiaty przyniesione z domu. Na zakończenie przedszkolaki złożyły ślubowanie, otrzymały dyplomy ,,Przyjaciela Ziemi’’ oraz maszerowały w ekologicznym przemarszu podczas którego recytowały swoje hasła. To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim uczestnikom w pamięci. Dziękujemy za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.

Działania ekologiczne na stałe wpisane są w działalność naszej placówki poprzez systematyczne zbieranie makulatury i  plastikowych nakrętek co wpływa na kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa.

  • DSC06478.JPG
  • DSC06480.JPG
  • DSC06484.JPG
  • DSC06492.JPG


Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak

postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...

                                                                       

                                                                                              Robert Fulghum