godo

Przedszkole Publiczne Nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach

05.06.2019 Wizyta w Staży Pożarnej w Pyrzycach

Praca strażaka to bez wątpienia jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów, ale też jedno z najczęściej wymarzonych zajęć dzieci.

Przedszkolaki z grupy III oraz V naszego przedszkola postanowiły przekonać się na czym polega praca strażaka oraz kogo można spotkać w remizie strażackiej… 5 czerwca dzieci pod opieką pań wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Strażacy zaprezentowali przedszkolakom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki oraz wozy strażackie. Dzieci z entuzjazmem zasiadały za kierownicą wielkiego wozu strażackiego. Poznały bliżej zawód wykonywany w trudnych, zagrażających życiu sytuacjach. Wielką radość sprawiło przedszkolakom strzelanie z węża wodą do kolorowych pachołków. Odważne przedszkolaki mogły także dzięki specjalnemu podnośnikowi podziwiać remizę z wysokości. Dzieci miały okazję spotkać ratowników medycznych oraz poznać wyposażenie karetki pogotowia od wewnątrz. Ilość zaplanowanych dla dzieci atrakcji przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, a w szczególności tacie Jędrka - panu Tomaszowi Obarzanek za gościnne i życzliwe przyjęcie.

 

 

 

  • DSC06478.JPG
  • DSC06480.JPG
  • DSC06484.JPG
  • DSC06492.JPG


Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak

postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...

                                                                       

                                                                                              Robert Fulghum