Jak nauczyć się robić tatuaże?
Kategorie:

Jak nauczyć się robić tatuaże?

Jak nauczyć się robić tatuaże? Aby móc wykonywać zawód tatuażysty koniecznie jest zaopatrzenie się w specjalistyczny sprzęt oraz nabycie wiedzy na temat jego bezpiecznego użytkowania. Warto wiedzieć, że niemal każdy dobry tatuażysta zaczynał swoją przygodę z tą wyjątkową sztuką w domowym zaciszu. Robienie tatuaży może być sposobem na życie, łączącym w sobie pasję oraz całkiem niezłe dochody. Studio tatuaży może przynosić naprawdę pokaźne zyski, ale zanim nadejdą, należy odpowiednio przygotować się do zawodu.

Tatuaże – zacznij od siebie

Każda osoba, która marzy o profesjonalnym zajmowaniu się tatuowaniem, powinna zacząć od wytatuowania samej siebie. I wcale nie chodzi o pokaźne tatuaże. Może to być mały, dyskretny tatuaż. Chodzi wyłącznie o to, aby osoba wykonująca tatuaż innym osobom na własnej skórze doświadczyła, jak to jest mieć robiony tatuaż. Dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć odczucia klienta, który może źle znosić dyskomfort związany z wykonywaniem swojego tatuażu. Oprócz tego, wykonanie tatuażu na samym sobie jest świetną okazją do tego, aby zorientować się, jak wygląda praca tatuażysy w studio tatuażu. Pozwoli to na lepsze zapoznanie się ze specyfiką tego zawodu i może potwierdzić, że obrana droga jest tą słuszną. Jeśli już wiemy jak to jest mieć wykonywany tatuaży, znamy ból, który temu towarzyszy, widzimy, jak wygląda praca tatuażysty i jesteśmy przekonani, że chcemy właśnie tak pracować, możemy przystąpić do przygotowywania się do zawodu.

Nauka rysunku

Zawód tatuażysty nie wymaga ukończenia żadnych studiów wyższych, ale osoba, która profesjonalnie podchodzi do rozwoju swojej pasji, powinna zacząć od nauki rysunku. Oczywiście najlepsi tatuażyści to osoby obdarzone wielkim talentem, ale warto pamiętać o tym, że każdy talent należy szlifować. Istnieje wiele różnych technik rysunku. Warto poznać jak najwięcej z nich, ponieważ preferencje przyszłych klientów mogą znacząco się od siebie różnić. Najlepszym sposobem nauki rysunku jest zapisanie się na kurs. Uczestnictwo w kursie rysunku jest świetną okazją do tego, aby móc nauczyć się nowych technik i wypracować swój charakterystyczny, dominujący styl, a to wszystko pod czujnym okiem eksperta, który zawsze służy dobrą radą. Kurs rysunku jest także świetną okazją do poznania osób o podobnych zainteresowania i nawiązania nowych przyjaźni, a być może nawet i współprac.

Jak ćwiczyć robienie tatuaży w domowym zaciszu?

Kolejnym krokiem na ścieżce kariery najlepszych tatuażystów, jest ćwiczenie rysunku na sztucznej skórze. Nauka klasycznego rysunku jest solidną podstawą, ale sposób jego wykonywania znacząco różni się od sposobu wykonywania tatuażu. Największą różnicę stanowi tutaj oczywiście sprzęt, za pomocą którego powstają rysunki na skórze. O ile każde dobre studio tatuażu powinno dysponować najlepszej jakości sprzętem, o tyle maszynka do nauki tatuażu w domowym zaciszu może być nawet najtańszym produktem z Chin. Chodzi bowiem wyłącznie o umiejętność posługiwania się maszynką do tatuażu i nabranie wprawy. W Internecie dostępny jest całkiem spory wybór materiałów imitujących ludzką skórę. Każda osoba, która chce zostać profesjonalistą powinna zacząć swoją przygodę z tatuażem od wykonywania rysunków właśnie na takim materiale. Warto pamiętać o tym, że struktura skóry znacząco różni się od struktury kartki papieru, a więc sposób wykonywania rysunku będzie zupełnie inny. W sieci dostępnych jest całe mnóstwo filmików instruktażowych i poradników dla początkujących tatuażystów. Warto podczas ćwiczeń w domu posiłkować się wskazówkami bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek z branży.

Zobacz również:

Jak założyć studio tatuażu?

Dopracowanie technik robienia tatuaży do perfekcji, odnalezienie swojego własnego stylu i nabycie odpowiedniego sprzętu to znak, że można zacząć poważnie myśleć o otwarciu własnego studia tatuażu. Oczywiście należy zacząć od zarejestrowania działalności gospodarczej i określenia jej profilu. Jeśli nie znamy się na tych sprawach, warto powierzyć je w ręce kogoś, kto profesjonalnie zajmuje się kwestiami formalnymi. Otworzenie własnego studia tatuażu wiąże się z koniecznością wynajęcia odpowiedniego lokalu, który spełnia wszelkie warunki sanitarne. Każdy dobry tatuażysta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowie i bezpieczeństwo klienta jest kwestią nadrzędną. Aby studio tatuażu było dobrze prosperującym miejscem, warto zadbać o kwestie takie jak reklama, marketing oraz promocja. Te trzy elementy biznesu są ze sobą ściśle związane i co więcej, można je umieścić w jednym miejscu. Mowa oczywiście o social mediach. Warto zadbać o przejrzystą stronę internetową lub profil na jednym z największych portali społecznościowych. Dzięki temu potencjalni klienci będą mogli przejrzeć portfolio tatuażysty i zapoznać się z jego dorobkiem artystycznym.  Dobrego tatuażystę charakteryzuje jeszcze jedna bardzo ważna umiejętność. Chodzi oczywiście o łatwość nawiązywania kontaktów z klientem i otwartość na jego sugestie i pomysły. Dobry tatuażysta to taka osoba, która dba o najwyższy komfort swojego klienta, jest przyjaźnie nastawiona, potrafi zrozumieć ból klienta podczas wykonywania tatuażu, jest wyrozumiała i otwarta na sugestie. Każda osoba, która odznacza się naturalnym talentem, dysponuje zdolnościami interpersonalnymi i zna podstawy przedsiębiorczości, może liczyć na naprawdę dochodowe zajęcie, będące połączniem pracy i pasji.