Jak samemu wyjść z uzależnienia?
Kategorie:

Jak samemu wyjść z uzależnienia?

Jak samemu wyjść z uzależnienia? Jeśli zmagasz się z uzależnieniem, nie jesteś sam. Większość ludzi wychodzących z uzależnienia potrzebuje pomocy po drodze. Metody holistyczne są jednym z najlepszych sposobów, aby poczuć się lepiej i walczyć z uzależnieniem, a także z uczuciem depresji i niepokoju, które czasami mu towarzyszą. Oto pomocne czynności, które możesz włączyć do swojego życia, jeśli chcesz wykorzystać metody holistyczne, aby pomóc sobie w powrocie do zdrowia. Centrum psychoterapii poleca pewne praktyki, które pomogą wyjść z uzależnienia. Terapia dla osób uzależnionych ma różne formy. Ośrodek profilaktyki i terapii uzależnień prowadzi terapie indywidualne i grupowe. Jednak samemu również można wyjść z uzależnienia.

Jedz zdrowo

To fakt: zdrowe odżywianie się poprawia samopoczucie i zapobiega popadaniu w depresję lub stany lękowe. Oznacza to spożywanie dużej ilości bogatych w przeciwutleniacze warzyw i owoców. Oznacza to spożywanie chudego mięsa, takiego jak kurczak czy ryby, oraz spożywanie pełnoziarnistych produktów, takich jak makaron, ryż czy chleb. Oprócz spożywania zdrowej żywności, należy unikać zachcianek i śmieciowego jedzenia. Niektóre słodycze są w porządku, ale wielu byłych uzależnionych zmaga się z nadmiernym spożyciem słodzonego, śmieciowego jedzenia. Zacznij od zaopatrzenia swojej spiżarni i lodówki tylko w dobre, a nie złe rzeczy. W ten sposób prawdopodobieństwo, że ulegniesz pokusie, będzie znacznie mniejsze. Nie zapominaj też o wodzie! Duża ilość wody jest ważnym elementem zdrowej diety. Wspomaga ona trawienie i utrzymuje Twój organizm w czystości. Różnicę możesz zauważyć na swojej skórze – ludzie, którzy piją dużo wody, często mają promienną cerę. Staraj się wypijać 2 litry dziennie lub osiem szklanek co kilka godzin.

Codziennie medytuj

Nie ma nic lepszego niż medytacja, która pomaga pozbyć się stresu, rozwinąć uważność i zrelaksować się. Usiądź w wygodnej pozycji na co najmniej 10 minut dziennie i zwróć uwagę na duchową stronę swojego życia. Noś luźne i wygodne ubranie. Wybierz czas, kiedy świat zewnętrzny nie przeszkadza. Wczesny ranek i późny wieczór mogą zdziałać cuda. Dobrym sposobem na wprowadzenie się w stan medytacji mogą być nagrania z gotowymi medytacjami. Tak samo jak słuchanie kojącej muzyki, szumiącej wody, oceanu. Wiele osób uważa, że pomocne jest dołączenie do grupy, która regularnie medytuje. Jeśli to działa w Twoim przypadku, zrób to!

Ćwicz regularnie

Jak samemu wyjść z uzależnienia?Udowodniono, że ćwiczenia fizyczne podnoszą nastrój. Kiedy ćwiczymy, uwalniane są endorfiny, które prowadzą do bardziej pozytywnych uczuć. Regularna rutyna ćwiczeń zwiększa również poczucie własnej skuteczności. Oznacza to, że w przyszłość wchodzimy ze świadomością, że zrobiliśmy coś, co wzmocniło naszą siłę i poprawiło nasze samopoczucie. Aktywność fizyczna może zapoczątkować pozytywny cykl: Kiedy czujesz się dobrze, chcesz czuć się jeszcze lepiej, więc podejmujesz działania, które poprawiają Twoje samopoczucie (ćwiczenia), a w rezultacie czujesz się jeszcze lepiej i silniej. Poświęć trochę czasu na wybranie ćwiczeń, które naprawdę sprawiają, że czujesz się dobrze. Nie ma jednej “właściwej” metody ćwiczeń. Pływanie jest relaksujące i sprawdza się w przypadku wielu osób, podobnie jak bieganie czy chodzenie, zwłaszcza jeśli masz do dyspozycji przyjemne miejsce, np. park. Jeśli wolisz przebywanie z innymi ludźmi podczas ćwiczeń, dołącz do grupy ćwiczeniowej na siłowni. Jeśli chcesz nauczyć się nowego sportu lub powrócić do starego, możesz zapisać się do amatorskiej ligi baseballu, piłki nożnej, jazdy na rolkach lub prawie każdego innego sportu. Spróbuj jogi lub Tai Chi. Joga i Tai Chi to świetne sposoby na poprawę zdrowia fizycznego przy jednoczesnej medytacji i relaksie. Wiele siłowni oferuje zajęcia z obu tych dziedzin. Jeśli chodzi o jogę, możesz również odwiedzić centrum jogi. Istnieje wiele różnych rodzajów jogi. Niektóre są bardzo aktywne i sprawiają, że się pocisz, podczas gdy inne są spokojne i medytacyjne. Tai Chi jest często oferowane jako część zajęć w kulturze chińskiej.

Polecamy uwadze:

 

Zarezerwuj sesje akupunktury

Akupunktura jest starożytną chińską metodą łagodzenia stresu, promowania zdrowia i uwalniania energii ciała do samoleczenia. Lekarz akupunktury porozmawia z Tobą o tym, nad czym najbardziej chcesz pracować. Ból, stres, depresja, zmęczenie, bóle głowy i wiele innych dolegliwości mogą być leczone akupunkturą. Leczenie akupunkturą odbywa się poprzez wbijanie bardzo cienkich igieł. Nie martw się – jest to bezbolesne. Wiele osób poddanych zabiegowi akupunktury zgłasza, że czuje się bardzo zrelaksowana w trakcie i po zabiegu. Niektórzy nawet zasypiają! Akupunktura to skuteczny sposób na relaks i uwolnienie złych emocji. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień zaleca akupunkturę w leczeniu uzależnień. Odwyk stacjonarny to również sesje akupunktury.

Najlepszy przyjaciel

Być może kot lub pies nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi ci na myśl, gdy myślisz o odwyku od uzależnień. Ale faktem jest, że posiadanie zwierzęcia domowego, takiego jak kot czy pies, może poprawić twoje zdrowie. Zwierzęta domowe mogą obniżyć ciśnienie krwi, poprawić system odpornościowy i zmniejszyć niepokój. Są również źródłem komfortu. Nie ma to jak przytulić się do mruczącego kota lub przyjaznego psa pod koniec stresującego dnia. Ponadto, zwierzęta domowe mogą wyciągnąć Cię z domu, ponieważ możesz zabierać je na spacery i prowadzić pogawędki z innymi właścicielami zwierząt. Obie te czynności pomogą Ci zwalczyć depresję i niepokój. Zwierzęta mogą zdecydowanie pomóc w leczeniu uzależnień.