Jak wygląda marihuana lecznicza
Kategorie:

Jak wygląda marihuana lecznicza

Jak wygląda marihuana lecznicza – marihuana jest substancją, o której słyszał niemal każdy człowiek, a jednak nie zmienia to faktu, że jest ona bardzo słabo rozumiana i często mylnie oceniana. Z tego powodu warto udostępniać artykuły, które będą mogły prostować pewne niezrozumiałe kwestie. Rzeczywiście istnieje pod tym względem spory zamęt. Wynika on choćby z tego, że w przypadku marihuany medycznej jesteśmy w zasadzie na biegunie w stosunku do tego suszu lub innej formy, ale wykorzystywanej jako narkotyk. Jednocześnie CBD jest innym kannabinoidem niż THC.

Dodatkowo proporcje pomiędzy tymi dwoma najważniejszymi składnikami mogą być mocno zróżnicowane. Postawmy pytanie, czy marihuana jest legalna? Po usłyszeniu takiego pytania nie można odpowiedzieć krótko, że tak lub nie. Trzeba to pytanie sprecyzować. Lecznicza marihuana jest legalna, a ta traktowana jako narkotyk już nie (przynajmniej obecnie w Polsce). W ramach tego artykułu wytłumaczymy kilka kwestii, które związane są z tymi nieporozumieniami. Przede wszystkim jednak określimy to jak wygląda marihuana i czym tak naprawdę jest.

Różnice pomiędzy konopiami siewnymi i indyjskimi

Od razu należy wytłumaczyć kilka kwestii zagojonych w poprzedniej części tego artykułu. Marihuana lecznicza pochodzi z konopi siewnych, podczas gdy marihuana wykorzystywana jako narkotyk pochodzi z konopi indyjskich. Jakie występują pomiędzy nimi różnice? Przede wszystkim w kwestii przeznaczenia, do którego mogą one być przeznaczone. Te pierwsze mają wiele właściwości, które okazują się przydatne dla zdrowia i są wykorzystywane podczas kuracji wielu chorób. Ta druga dotyczy efektu krótkotrwałego opartego na poprawie nastroju. Susz z konopi indyjskich prowadzi do poczucia haju. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z cenną substancją leczniczą, a w drugim z nielegalnym narkotykiem. Właśnie ten aspekt jest coraz lepiej rozumiany na świecie. Doprowadziło to do tego, że w wielu krajach (i w Polsce również) marihuana lecznicza jest legalnie dostępna i recepta uprawnia do kupienia odpowiednich produktów w aptece. Warto dodać, że różnice w przeznaczeniu wynikają z proporcji pomiędzy dwoma najważniejszymi kannabinoidami. W pierwszym przypadku najważniejsze jest CBD, a w drugim THC. To właśnie powoduje opisane wcześniej skutki.

Jak wygląda marihuana lecznicza?

Jak wygląda marihuana leczniczaNa początek odpowiemy, jak w ogóle wyglądają konopie siewne. Są to rośliny łodygowe, które przypominają trochę krzewy. Jedna główna łodyga posiada charakterystyczne odgałęzienia. Żywica jest zbiera na żeńskich kwiatostanach. Może osiągać nawet kilka metrów wysokości. Najważniejsze są cechy, które wykorzystywane są później w medycynie ze względu na swoje liczne właściwości. Konopie siewne są zazwyczaj znacznie wyższe niż te, z których powstaje środek psychoaktywny. Ta pierwsza paradoksalnie częściej występuje w naturze i z tego powodu była wykorzystywana przez ludzi od co najmniej kilku wieków właśnie ze względu na swoje najbardziej typowe cechy. Warto pamiętać, że olejki CBD powstają właśnie w oparciu o konopie siewne. W kwestii wyglądu nie samej konopi, ale już marihuany, trudno wskazać różnice pomiędzy tymi dwoma odmianami. To z kolei sprawia, że tym bardziej warto wykorzystywać tylko sprawdzone produkty. Te można uzyskać wyłącznie w aptekach lub wyspecjalizowanych sklepach. W innych przypadkach rośnie prawdopodobieństwo dostania nie tej substancji, która mogłaby przynieść nam korzyści.

Dlaczego marihuana medyczna jest tak popularna?

Czemu tłumaczymy różnice pomiędzy tymi dwoma odmianami? Przede wszystkim ze względu na liczne nieporozumienia, a tym samym nieprawidłowe oceny produktu, który jest korzystny dla zdrowia. Na czym polegają medyczne właściwości, które można wydobyć przede wszystkim z CBD? Najpopularniejsze jest działanie przeciwbólowe. Dla wielu ludzi zmagających się z mocnymi bólami jest to niezbędne w codziennym życiu. Jednocześnie jest to przydatne podczas wielu różnorodnych rodzajów bólu, co sprawia, że marihuana medyczna wykorzystywana jest w trakcie występowania wielu chorób. Nie jest to jednak jedyna cecha, która wpływa na odniesienie korzyści dla osób, które z niej korzystają. W przypadku wielu schorzeń psychicznych niezwykle ważne jest działanie uspokajające. To również kolejna cecha, która świadczy o wszechstronności analizowanego środka. Warto również dodać właściwości przeciwzapalne, tonizujące czy przeciwlękowe. Od razu warto wymienić kilka przykładowych chorób, w których cechy marihuany leczniczej mogą być pomocne, a czasem nawet niezbędne. Mogą to być choćby bóle nowotworowe, żółtaczka typu C, jaskra, choroba Parkinsona czy zespół Tourette’a. Powinniśmy również wiedzieć, że marihuana medyczna występuje w wielu formach, które trochę różnią się składem, ale też formą podawania oraz celem, który możemy osiągnąć. Kosmetyki z konopi to tylko jeden z wariantów. Znacznie popularniejszy jest susz aplikowany choćby przez waporyzację. Znacząca część rynku jest zajmowana przez tabletki oraz pasty. W konkretnym przypadku możemy przemyśleć, która z form będzie dla nas najwygodniejsza. Warto podejść do tej sprawy rzetelnie i przeanalizować wszystkie wady oraz zalety konkretnego rozwiązania.