Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego?
Kategorie:

Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego?

Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego? Wesele w namiocie to świetny pomysł na niedrogą i niebanalną uroczystość, nic więc dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na takie rozwiązanie. Jednak poza dachem nad głową, potrzebny jest także grunt pod nogami, aby móc wejść na nową drogę życia tanecznym krokiem. Skąd wziąć parkiet taneczny do namiotu weselnego?

Wyższość namiotu nad salą

Coraz więcej firm oferuje nam swoje hale namiotowe. Wynajem tego typu mobilnych przybytków jest dziś więc bardzo prosty i dostępny praktycznie dla każdego. Wyższość takiej hali nad zwykłą salą wynika z co najmniej kilku czynników. Po pierwsze i być może najważniejsze – nie ogranicza nas w takim wypadku lokalizacja. Niemal wszędzie można rozłożyć namioty na wesele. Wynajem dodatkowego wyposażenia pozwala zaś osiągnąć takie same wygodny, jak w przypadku stacjonarnej sali. Bez trudu znajdziemy firmy oferujące wynajem recepcji, w naszej okolicy na pewno znajdzie się też wypożyczalnia barów. Co jednak z podłożem do namiotów?

Rodzaje podłogi do namiotów

Namioty, które wypożyczamy aby wyprawić w nich wesele zazwyczaj wykonywane są tworzywa sztucznego, zwanego PCV. Jest to ich dużą zaletą, ponieważ taki materiał idealnie się do tego nadaje. Przede wszystkim jest bardzo lekki, co umożliwia łatwy i bezproblemowy transport. Lekkość materiału to coś, co docenimy także gdy przyjdzie nam rozstawiać namiot. Tworzywo takie może być również barwione na różne kolory, a nawet przezroczyste, co umożliwia wzbogacenie namiotu o okna, zapewniając gościom światło słoneczne oraz widok na malowniczą okolicę w lokalizacji, na którą się zdecydujemy.

Gleba lub trawa

Co jednak z podłogą – teoretycznie nie jest ona niezbędna. Namiot można postawić po prostu na glebie lub trawie i w wielu wypadkach się to sprawdza. Jednak nie w przypadku wesela. Naprawdę trudno sobie wyobrazić, by goście w galowym obuwiu tańczyli grzęznąć w rozgrzebanej ziemi lub miękkiej trawie. Tego typu wesela sprawdzą się tylko wówczas, gdy zdecydujemy się na imprezę tematyczną, nawiązującą do natury, a goście nasi tańczyć będą boso. W innym przypadku niezbędne będzie wyposażenie namiotu w podłogę.

Podłoga z PCV

Podłogę namiotu niekiedy można wykonać z takiego samego materiału, jak ściany i dach. Będzie to cienki materiał PCV, który łatwo można przewieźć i rozłożyć w dowolnym miejscu. Będzie chronił obuwie gości przez zabrudzeniem, uniemożliwi też powstanie w namiocie błota w przypadku deszczu czy rosy. Jednak o ile podłoże takie nadaje się do chodzenia, to niekoniecznie będzie odpowiednie do tańca.

Parkiet taneczny

Jeśli zależy nam na komforcie naszych gości i dobrej zabawie do późnych godzin nocnych czy nawet samego rana, to musimy zapewnić odpowiednie podłoże do namiotu. Musi być ono twarde, solidne, odporne na uszkodzenia. Podłoga, na której tańczy kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób, wystawiana jest wszak na nie lada próbę. Najlepiej sprawdzą się więc tutaj specjalne parkiety taneczne.

Zobacz również:

Co to jest parkiet taneczny?

Parkiet taneczny jest powierzchnią, która pozwala na taniec bez ryzyka o uszkodzenie obuwia, czy podłoża. Wykonany z trwałego, odpornego na uszkodzenia i zarysowania tworzywa, umożliwia swobodną zabawę przez wiele godzin. Nie musimy bać się powstania ubytków czy pęknięć, które mogłyby doprowadzić w konsekwencji do wypadków, gdy w takiej dziurze utknie czyjś obcas.

Jakie są rodzaje parkietów tanecznych?

Tego typu podłoże wykonać można z bardzo różnych materiałów, jednak cel jest zawsze ten sam. Parkiet ma być wytrzymały i wygodny. Nie może się niszczyć, uginać, pękać, ani sprawiać, że w jakiś sposób niszczyć się będzie obuwie tańczących osób, na przykład poprzez obecność drzazg czy nierówności.

Parkiet drewniany

Ze względu na powyższe, nawet parkiety z naturalnego surowca jakim jest drewno, będą starannie wyrównane i zakonserwowane. Zapobiegnie to powstawaniu uszkodzeń i nierówności. Dodatkowo do wyrobu parkietów tanecznych wykorzystywane są twarde gatunki drewna. Taki parkiet jest także dodatkowo zabezpieczony i lakierowany, dzięki czemu jest w stanie służyć bardzo długo i prezentuje się wspaniale

Parkiet z tworzywa sztucznego

Innym rozwiązaniem jest parkiet z tworzywa sztucznego. Nie chodzi jednak o cienkie PCV, z którego wykonana może być zwyczajna podłoga do namiotu. W tym wypadku jest to gruba, twarda i odporna na uszkodzenia płyta.

Polecamy także:

Skąd wziąć parkiet taneczny?

Jednak taki parkiet to zazwyczaj nie jest coś, co trzymamy w garażu i możemy wyjąć i rozłożyć kiedy zajdzie potrzeba. Przeciwnie, jest to produkt specjalistyczny i mało kto może pochwalić się posiadaniem własnego. A nawet w takim wypadku nie ma pewności, że będzie on odpowiednich rozmiarów. Na szczęście istnieje coś takiego jak wypożyczalnia parkietów tanecznych. Takiego rodzaju firmy oferują szeroki asortyment parkietów, które za rozsądną wypłatą można wypożyczyć i zainstalować w namiocie weselnym,

W firmach takich zatrudnieni są specjaliści, co jest dla nas dodatkową korzyścią. Po pierwsze, taka osoba pomoże nam dobrać odpowiedni parkiet do naszych potrzeb. Po drugie – mamy pewność, że parkiet będzie odpowiednio zakonserwowany i utrzymany w dobrym stanie, a więc będzie służył naszym gościom najlepiej jak to możliwe.