Telewizor Philips 55PUS7805 55"
Kategorie:

Telewizor Philips 55PUS7805 55″

Telewizor Philips 55PUS7805 55″ – jeszcze kilkanaście lat temu w każdym domu obecnym był telewizor, który pełnił kluczową rolę w życiu codziennym praktycznie wszystkich Polaków. Najnowsze wiadomości czy też rozrywka w postaci różnych programów pozwalały na spędzanie czasu w sposób pożyteczny. Czasy się jednak zmieniły a telewizory straciły swoje znaczenie na rzecz innych urządzeń przejmujących ich funkcje.

Głównymi tutaj rywalami stały się przede wszystkim telefony komórkowe oraz laptopy, które dziś posiadają dokładnie te same funkcje, co nawet najnowsze telewizory. Telewizja naziemna zamieniła się na internetową, stąd sport czy też inne programy rozrywkowe obejrzeć możemy z dowolnego miejsca na naszym poręcznym smartfonie. Podobnie jest z wszelkimi serwisami jak Youtube, Netflix czy też HBO Go, które, mimo wyświetlania wysokiej jakości filmów i seriali, instalowane być mogą na komputerach stacjonarnych, by tam umilać nam czas. Tak więc jasno nasuwa się wniosek, iż telewizory nie są już aż tak potrzebne jak kiedyś. Czy jednak warto takowy posiadać w domu?

Najlepsza jakość obrazu dalej na gigantach

Telewizor Philips 55PUS7805 55"

Telewizory z powodu swojego dużego rozmiaru dalej umożliwiają oglądanie obrazu w możliwie najwyższej jakości. Technologia poszła na tyle przodu, iż w większości najnowszych urządzeń znaleźć możemy takie innowacje jak 4K. Dodatkowo, ogromne rozmiary ekranu pozwalają na uzyskiwanie dużo lepszych wrażeń wzrokowych niżeli te odbierane z niewielkiego, kilkukrotnie mniejszego wyświetlacza naszego smartfona czy też laptopa. Ważnym aspektem staje się także dźwięk, który uzyskiwany jest w wyższej jakości. Głośniki bowiem w najnowszych telewizorach stanowią ważny aspekt dla potencjalnego klienta. Stąd też widać, że mimo czasu telewizory dalej posiadają szerokie zastosowanie w głównym aspekcie, jakim jest oglądanie programów czy też filmów. Ostatnimi czasami jednak dołączyła do nich kolejna funkcja, jaką jest potocznie zwany Gaming. Branża gier komputerowych przeniosła się także na telewizory poprzez gwałtowny rozwój konsol takich jak Xbox czy też Playstation. Po podłączeniu ich bowiem do urządzenia gracz uzyskuje swoją produkcję w świetnej jakości oraz może cieszyć się rozrywką na jeszcze wyższym poziomie. Jeśli więc decydujemy się na zakup telewizora, powinniśmy przeanalizować jego możliwości pod różnymi aspektami. Ciężko jest to zrobić nie mając wystarczającego obycia w technologii, stąd poniżej znajduje się więcej informacji o nowym modelu od marki Philips. 

55 cali rozkoszy

Telewizor Philips 55PUS7805, bo właśnie o tym modelu mowa, zapewnia wrażenia wzrokowa na najwyższym poziomie. Spowodowane jest to obecnością wielu innowacji oraz przystosowań takich jak choćby możliwość obsługi najnowszych formatów audio i wideo Dolby. Dzięki temu, oglądane treści w jakości HDR będą brzmiały i wyglądały lepiej niżeli dotychczas. Rozdzielczość ekranu na poziomie 3840 x 2160 zapewnia obraz Ultra HD, który będzie po prostu rozkoszą dla naszych oczu. W połączeniu z technologią odświeżania Picture Performance Index wyświetlane sceny z filmów nie tylko wyróżniać się będą świetnym kontrastem kolorów oraz głębią, ale także niesamowitą płynnością. W telewizorze Philips 55PUS7805 znajdziemy także funkcję Ambilight. Na czym ona polega? Mówiąc krótko w tyłu urządzenia umieszczone zostały LEDY, które świecą się w kolorach podobnych do obecnie wyświetlanego obrazu na ekranie. Dzięki temu, użytkownik jest w stanie uzyskać jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania serialu lub filmu. Istnieje także możliwość obsługi telewizora głosem. Wbudowane mikrofony w połączeniu z funkcją Alexa pozwalają na sterowanie głosem. Standardem dzisiaj jest możliwość połączenia telewizora z WiFi, stąd także w i przypadku Philips 55PUS7805 nie zabrakło wspomnianej funkcji. Kupując więc go zyskujemy dostęp do usług związanych z Smart TV. Czym są oraz dlaczego warto je posiadać? 

“Inteligentny” telewizor

Funkcja Smart TV pozwala na bezprzewodowe podłączenie telewizora do sieci, a tym samym uzyskanie szeregu korzyści. Użytkownik jest bowiem w stanie z poziomu telewizora przeglądać strony internetowe czy też korzystać największych serwisów filmowych. Istnieje wiele rodzajów systemów dla Smart TV, w wypadku jednak telewizora Philips 55PUS7805 mamy dostęp do Saphi. Jest on charakterystyczny dla telewizorów wspomnianej marki oraz nie wykazuje on zbyt wielu różnić w porównaniu do pozostałych. Znajdziemy bowiem w nim dostęp do najpopularniejszych serwisów jak chociażby Youtube, Netflix, Player czy też Ipla. Poza tym jednak Smart TV umożliwia świetną integrację z innymi urządzeniami. Smartfony tutaj stoją na czele. Możliwość ich podłączenia do telewizora, a następnie obsługo go z ich poziomu jest bardzo praktyczna oraz przyjemna. Kto bowiem nie chciałby oglądnąć ulubionego serialu w 55 calach? Wszystkie uprzednio wspomniane komponenty i funkcje zyskujemy w cenie 2000 złotych. Czy to dużo? Na pytanie to nie da się odpowiedź w sposób ogólny, gdyż każdy użytkownik posiada indywidualne preferencje. Niemniej jednak Telewizor Philips 55PUS7805 sprawdzi się z pewnością w wielu domach!